Травматологічне відділення №3
В операційні травматології
Травматологічне відділення №3 міської багатопрофільної клінічної лікарні №11 знаходиться в складі ортопедо-травматологічного комплексу. Воно розраховано на 55 стаціонарних ліжок і розташоване на другому поверсі двоповерхового корпусу. До складу комплексу входять: приймально-діагностичне відділення з 2 рентгено-діагностичними кабінетами, екстрений та плановий операційні блоки, які оснащені сучасним обладнанням для надання екстреної та планової допомоги хворим з різними ушкодженнями, спеціалізоване травматологічне реанімаційне відділення та відділення екстренної медичної допомоги. У відділенні працює злагоджена команда фахівців.
Гурієнко Олександр Валентинович. Завідувач ортопедо-травматологічним відділенням №3, лікар ортопед травматолог вищої категорії. В 1983 році закінчив Одеський медичний інститут. З 1984 року працює в ГКБ №11, працював поліклініці, травмпункті, ургентній травматологічній службі, ординатор відділення, завідувач відділення. Спеціаліст остеосинтезу кісток скелету ендопротезування тазостегнового, колінного, плечевого та міжфалангових суглобів, проводить артроскопію великих суглобів.
Мораренко В’ячеслав Миколайович, лікар ортопед травматолог вищої категорії. З 2004 року працює як лікар ортопед-травматолог у травматологічному відділенні № 3. Має досвід у застосуванні методів чрескісткового компресійно-дистракційного остеосинтезу з використанням апаратів Ілізарова, а також у проведенні ендопротезування тазостегнового та колінного суглобів при травмах та захворюваннях, артроскопії великих суглобів, лікуванні старих переломів сухожилля згиначів за допомогою мікрохірургічної техніки, остеосинтезу переломів трубчатих кісток з використанням блокованих стрижнів, переміщенні повношарових лоскутів на судинній ніжці
Галюров Олександр Васильович, лікар ортопед травматолог вищої категорії. З 2000 року працює як лікар ортопед-травматолог у травматологічному відділенні № 3. Спеціаліст по переломам кісток кінцівок, лопатки, політравми; остеосинтез метаепіфізарних переломів з використанням LCP пластин, артроскопія колінного суглоба.
Стародуб Євген Володимирович, лікар ортопед травматолог вищої категорії. З 1998 року працює як лікар ортопед-травматолог у травматологічному відділенні № 3. Має досвід у хірургічних втручаннях на кисті, хребті, лікуванні переломів таза, застарілих переломів кісток, псевдоартрозів з використанням кісткової пластики, а також лікуванні пухлин кісток.
Степаненко Сергій Іванович, лікар ортопедтравматолог вищої категорії.
Волошин Максим Георгійович, лікар вищої категорії.
Іванов Євген Миколайович, лікар ортопед-травматолог
Альхарірі Яхья Хасанович, лікар ортопед-травматолог першої категорії
Григорощук Дмитро Русланович, лікар ортопед-травматолог
Відяпін Андрій Миколайович, лікар ортопед-травматолог
Козаченко Сергій Андрійович, лікар ортопед-травматолог
Коровай Євген Миколайович, лікар ортопед-травматолог
Бойко Олександр Анатолійович, лікар ортопед-травматолог
Основний принцип роботи відділення полягає у ранньому оперативному лікуванні переломів з використанням сучасних передових технологій, прийнятих у провідних травматологічних клініках України та за кордоном.
Відділення було нагороджене почесним дипломом Департаменту охорони здоров’я м. Одеси за найкращі показники серед травматологічних відділень міста Одеса. Травматологічне відділення працює у режимі цілодобової екстреної допомоги хворим із різними травмами. В складі травматологічного корпусу діє відділення невідкладної травматології (ВЕМД) з рентгенологічним відділенням. Основною категорією пацієнтів у відділенні травматології ГКБ №11 є хворі з переломами кісток кінцівок, а також пацієнти похилого і літнього віку з травмами, отриманими внаслідок падінь та ДТП. Серед найпоширеніших патологій відділення зустрічаються переломи лодижок у молодих пацієнтів та переломи шийки стегнової кістки у літніх хворих. Якщо раніше перелом стегна у літньої людини вважався “вироком”, то сьогодні, завдяки можливостям сучасної травматології, таких хворих оперують і повертають до активного життя. Колектив відділення має значний досвід у лікуванні різноманітних травматичних ушкоджень і їх наслідків. Протягом року відділення лікує приблизно 2000 пацієнтів та здійснює близько 1600 операцій.
Сформована команда професіоналів (травматологів, анестезіологів, терапевтів та кардіологів) за підтримки адміністрації лікарні активно реалізовує програму медичних гарантій для пацієнтів. Можливості потужного клініко-діагностичного та лабораторного комплексу ГКБ № 11 дозволяють протягом 24 годин обстежувати і готувати пацієнтів з різними переломами скелета до операцій, а застосування сучасних фіксаторів і малоінвазивних операцій остеосинтеза піднімає надання допомоги цій групі пацієнтів на якісно новий рівень. Відділення оснащене сучасною лікувально-діагностичною апаратурою і має палати підвищеного комфорту.
Якщо говорити простою мовою, основна мета лікування полягає в тому, щоб надійно закріпити кожен перелом за допомогою спеціального розробленого і виготовленого фіксатора, який дозволяє уникнути накладання гіпсового бинта після операції. З перших днів після операції можна ставати на зломану ногу і рухати суглобами. Більшість операцій виконуються за допомогою малоінвазивних методів, тобто через маленькі розрізи з контролем за допомогою рентгенівських знімків.
Відділення накопичило значний клінічний досвід у проведенні оперативного лікування переломів верхніх і нижніх кінцівок (стегна, гомілки, плеча, передпліччя), включаючи ті, які зазвичай ускладнюють лікування: переломи шийки, а також верхнього і нижнього відділів стегна у пацієнта похилого віку, який страждає на артеріальну гіпертензію, кардіосклероз, порушення серцевого ритму, наслідки перенесеного інфаркту міокарда і інсульту, цукровий діабет, поліартрит; внутрисуглобові переломи верхніх і нижніх кінцівок, включаючи переломи лодижок; переломи п’яткової і таранної кісток; переломи лучевої кістки в “типовому місці”. Розроблена і широко застосовується методика оперативного лікування застарілих розривів зв’язки ахіллового сухожилля. Досягнуті хороші результати при лікуванні наслідків переломів, включаючи не зрощенні переломи, ускладнених інфекцією. В відділенні для лікування переломів застосовуються традиційні методи оперативного втручання, такі як остеосинтез за допомогою апарату Ілізарова, а також консервативне лікування відповідно до показань.
Індивідуально розв’язуються питання щодо знеболення під час операцій: для цього є спеціалізоване анестезіологічне відділення.
Травматологічний комплекс має добре обладнане відділення відновлювального лікування. Широко застосовуються різні методи фізіотерапії, масаж, індивідуальні заняття лікувальною гімнастикою з досвідченими лікарями та методистами у післяопераційному періоді. Також у лікарні є барокамера для лікування оксигеном різних хвороб. 2010 року на базі відділення травматології проводяться операції на кисті рук. Це унікальні та дуже складні високотехнологічні методи лікування різних захворювань та травм кисті, включаючи застосування мікрохірургічних технологій. В ГКБ № 11 виконуються такі реконструктивно-відновлювальні операції на передпліччі, кисті та пальцях з використанням мікрохірургічної техніки:
- Контрактура Дюпюитрена.
- М’якотканеві доброякісні опухолі кисті: ліпоми, фіброми, гломусні опухолі, гемангіоми, опухолі периферійних нервів та інші.
- Компресійні невропатії: синдроми карпального та кубітального каналів та інші.
- Опухлоподібні утворення: синовіальні кісти (гігроми), сухожильні ганглії.
- Доброякісні опухолі кісток кисті: енхондроми, екхондроми, кістково-хрящові екзостози, остеоми, хвороба Ольє.
- Теносиновіти сухожиль сгибальників та розгинателів.
- Стенозуючі лігаментити, включаючи стенозуючий лігаментит 1-го пальця (хвороба Нотта), стенозуючий лігаментит 1-го розгинательного каналу (хвороба Де Кервена).
- Пошкодження сухожил сгибальників та розгинателів та їх наслідки.
- Пошкодження нервів верхньої кінцівки та їх наслідки.
- Переломи кісток кисті та передпліччя та їх наслідки: включаючи переломи кісток кисті та їх наслідки; переломи кісток кулака та фаланг пальців кисті; переломи кісток зап’ястя; переломи лопатевидної кістки з використанням шпильки Герберта, ложні суглоби та асептичні некрози лопатевидної кістки, хвороба Кінбека (асептичний некроз півмісяцевидної кістки), переломи лучевої кістки в типовому місці та їх наслідки, ложні суглоби кісток кисті та передпліччя.
- Деформуючий артроз суглобів кисті: кистевого, кулачково-фалангових та міжфалангових суглобів.
- Ревматоїдна кисть.
- Ампутації різних частин кисті та їх наслідки.
- Посттравматичні контрактури та деформації пальців та кисті різного походження.
Пацієнти відділення перебувають під постійним контролем лікарів-спеціалістів майже до зрощення переломів. Лікарі відділення здійснюють консультації пацієнтів для корекції рівня навантаження на операційні нижні та верхні кінцівки, а також контролюють обсяг рухів у суглобах кінцівок. За необхідності, лікарі вносять корективи до плану післяопераційного лікування та реабілітації пацієнтів.
Колектив відділення травматології постійно вдосконалює свої професійні навички, проходячи стажування в найкращих клініках Польщі, Німеччини, Франції, Італії. Травматологи приймають участь у міжнародних конференціях: AAOS у Кракові (Польща), конгресах Європейської асоціації по лікуванню ран (EBJIS) у Амстердамі (Нідерланди), на 3 Всесвітньому конгресі “Товариства з лікування травм у літніх пацієнтів” (FFN Congress) у м. Мадрид (Іспанія) тощо. Здобуті знання та навички лікарі відділення з успіхом впроваджують і використовують у своїй повсякденній практиці відділення.