“Бачити людей наскрізь” для них не просто фразеологізм, а частина повсякденної роботи…
Завідувачка відділенням – Діус Олена Миколаївна (rentgen11gkb@gmail.com)
Лікар-рентгенолог вищої категорії
Відкриття, зроблене німецьким фізиком Вільгельмом Конрадом Рентгеном у 1895 році, лежить в основі розвитку рентгенології – сучасного напрямку в діагностиці, медицині та науці. Зробивши знімок руки своєї дружини- Анни Берт Людвиг, Рентген опанував відкриття нової медичної дисципліни – радіології.
Рентгенівські промені швидко стали застосовувати в медицині, зокрема для діагностування переломів у Берлінському військовому шпиталі вже у 1896 році. Відкриття рентгенівського випромінювання швидко поширилося на інші галузі, включаючи фізику, медицину, археологію, освоєння космосу і інші.
Медична візуалізація є однією з найбільш цікавих і прогресивних галузей в охороні здоров’я та полем великої активності з точки зору технологічних та біологічних досліджень.Це призводить до все більшого використання сучасних методів діагностичної візуалізації під час надання медичних послуг, включаючи цифрову рентгенографію,
Наше відділення є структурним підрозділом КНП «МКЛ» №11 ОМР – передового лікувального закладу. Відділення розміщується у спеціально обладнаних для цієї мети приміщеннях, що відповідають санітарним вимогам експлуатації та техніці безпеки.
Відділененя використовує сучасні цифрові апарати, робота з якими не обов’язково потребує використання рентгенівської плівки та проявних машин, що суттєво збільшує швидкість проведення досліджень і їх якість. Використання сучасного обладнання дозволяє проводити дослідження з низьким променевим навантаженням згідно з принципами ALARA (мінімалізація шкідливої дії іонізуючого випромінювання). Уся інформація отримана в ході рентген-обстежень з усіх апаратів передається по сітці в єдину базу. Інформація, як на плівці так і на електронних носія може бути надана пацієнту на консультацію в інші медичні заклади. Обробка даних здійснюється через програмне забезпечення – котре використовується для візуалізації, зберігання знімків. Дані зображення можуть мати своїм джерелом стандартні модальності DICOM (CT, MP, US, CR и др.) чи цифрові фотографії (jpeg, tiff, bmp и др.).
Рентген-діагностичні кабінети знаходяться у віддіденні ВЕМД, стаціонарних відділеннях та КДЦ, також обстеження проводяться за допомогою пересувних рентгенологічних апаратів. За добу у лікарні проводиться 100-150 рентгенологічних та КТ досліджень. За місяць кількість обстежених пацієнтів складає до 5 000. За рік кількість рентгенограм до 55 000, що дає право говорити про лідерство серед інших медичних закладів міста Одеси.
Також на території лікарні у складі нашого відділення працює рентген-терапевтичне відділення.
Загальне правило для проведення рентгенологічних процедур – наявність призначення рентгенологічного дослідження в медичній документації (направлення, медична карта стаціонарного/амбулаторного хворого), в якій зазначені результати попередніх клінічних консультацій та лабораторних обстежень, а також наявність результатів рентгенологічних досліджень, якщо такі проводилися на попередніх етапах, та обґрунтування призначення рентгенологічних досліджень
Відділення укомплектоване висококваліфікованими лікарями, які володіють всіма методами рентгенологічних досліджень, а також сучасними методиками комп’ютерної томографії.
Лікарі відділення:
Види допомоги:
Рентгенологічне обстеження експертного рівня:
На базі відділення виконується увесь спектр рентгендіагностичних та профілактичних досліджень:
- кісток черепа;
- кісток лицевого черепа
- органів грудної порожнини;
- органів черевної порожнини;
- органів малого тазу;
- усіх відділів хребта із застосуванням функціональних проб;
- кісток верхніх та нижніх кінцівок, суглобів.
Рентгенологічні обстеження з використанням контрасту:
- екскреторна урографія (рентгенологічне дослідження нирок і сечових шляхів);
- цистографія (рентгенологічне дослідження сечового міхура);
- метросальпінгографія (рентгенологічне дослідження порожнини матки та маткових труб);
- рентгенографія органів черевної порожнини з пероральним контрастуванням;
- фістулографія.
В кабінеті комп’ютерної томографії проводяться дослідження систем та органів, як нативне так і з контрастним підсиленням:
- головний мозок
- голова та шия
- кістки лицевого черепу
- органів грудної порожнини та середостіння
- органів черевної порожнини
- заочеревинного простору, нирок та малого тазу
- хребта та кінцівок
Також проводяться дослідження судин:
- ангіографія судин головного мозку
- ангіопульмонографія
- аортографія
- ангіографія артерій верхніх та нижніх кінцівок
- артерій тазу
- ангіо урографія
В рентген-терапетичному відділенні проводиться:
- променева терапія хворих з дегенеративно-деструктивними змінами та запальними процесами
- променева терапія в плані комбінованого та комплексного лікування.
Рентген відділення з сучасними рентген-діагностичними апаратурами – це очі лікарів інших спеціальностей нашої лікарні, які з гордістю дивляться в сучасне та майбутнє.